Nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. priešmokyklinis ugdymas privalomas visiems  šešiamečiams. Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo pakeitimas

Vaikai lopšelyje-darželyje  ugdomi visuminiu metodu pagal šias programas:

• Ikimokyklinio ugdymo programa „Kai aš mažas buvau...“ (1-5 m.) (Pritarta Šiaulių rajono savivaldybės tarybos 2015 m. spalio 29 d. sprendimu Nr. T-272)

• „Bendroji priešmokyklinio ugdymo programa“ (6-7 m.) (Patvirtinta LR švietimo ir mokslo ministro 2014 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. V-779).

Į pagrindines ugdymo programas integruotos šios programos:
Sveikatos stiprinimo programa „Būkime sveiki“ 2014–2018 m.
 Projektas „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokymo įstaigose“
 „Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa. Ikimokyklinis amžius”
„Ikimokyklinio amžiaus vaikų saugios gyvensenos įgūdžių ugdymo programa”
„Universaliosios sveikatos ugdymo bei rengimo šeimai ir lytiškumo ugdymo programa”